کتاب : اعترافات یک مجری تلویزیون

نویسنده : پرویز نشاط

کد تخفیف 10411401
کد تخفیف 10411401

10411401

قسمتی از کتاب

فهم درست یا درک عمیق

اغلب ما فکر می‎کنیم همین‌ که موضوعی را درست بفهمیم کفایت می‎کند؛ اما جایی در زندگی و ارتباط وجود دارد که فقط با فهمیدن درست کاری از پیش نمی‌بریم و نیاز به درک عمیق داریم. اجازه دهید برای روشن شدن اهمیت این موضوع از روز اول کارم در تلویزیون شروع کنم.

نمی‌دانم برنامۀ «حالا خورشید» را به یاد می‌آورید یا خیر. «حالا خورشید» یک برنامه تلویزیونی صبحگاهی به تهیه‌کنندگی و اجرای رشیدپور بود که با رویکردی انتقادی و اجتماعی از شنبه تا پنج شنبه از شبکه 3 پخش می‎شد. من در آن برنامه چهار سال در کنار سایر اعضای تیم کار کردم. خاطرم هست اولین روزهای شروع برنامه بود و ما باید سخت کار می‌کردیم تا دکور برنامه را برای یک هفتۀ دیگر آماده می‎کردیم. تست نور، تست صدا، تست تصویر، واحد سیار و ارتباط با آنتن مرکزی سازمان و هزاران کار ریزودرشت دیگر را آن‌چنان با دقت و سرعت تمام انجام می‌دادیم که انگار دنبالمان کرده باشند. دوست داشتیم شروع خوبی را تجربه کنیم؛ چون خیلی وقت بود که همگی منتظر این‌چنین فرصتی بودیم.

برنامۀ «حالا خورشید» در زمان تعیین‎‌شده با اجرای رضا رشیدپور روی آنتن صبحگاهی رفت، آن هم با یک شروع خوب و قدرتمند؛ طوری‎که...